آزمون ماک آکادمیک

جهت ثبت‌نام آزمون ماک آیلتس آکادمیک، تاریخ و سنتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی کلمه “ثبت‌‌نام” کلیک کنید. پس از آن، زمان آزمون شفاهی و نوع کارنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده و مراحل ثبت‌نام را تکمیل نمایید.
توجه کنید که آزمون‌هایی که با رنگ نارنجی در جدول مشخص شده‌اند، در حال تکمیل ظرفیت بوده و ظرفیت آن‌ها محدود است‌.

نوع آزمونتاریخ آزمون کتبیتاریخ آزمون شفاهیمحل آزمون 
آکادمیک3 تیر / 6 تیر / 10 تیر / 13 تیر / 17 تیر / 20 تیر / 24 تیر / 31 تیرآنلاین
آکادمیک6 مرداد 4 یا 5 مرداد سنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک6 مرداد 4 یا 5 مرداد سنتر غرب
صادقیه
آکادمیک13 مرداد 11 یا 12 مردادسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک13 مرداد 11 یا 12 مردادسنتر مرکز
انقلاب
آکادمیک13 مرداد 11 یا 12 مردادسنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک20 مرداد18 یا 19 مرداد سنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک20 مرداد18 یا 19 مرداد سنتر غرب
صادقیه
آکادمیک27 مرداد25 یا 26 مرداد سنتر شمال
پل رومی
آکادمیک27 مرداد25 یا 26 مرداد سنتر مرکز
انقلاب
آکادمیک28 مرداد26 یا 29 مردادسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک4 شهریور5 یا 2 شهریورسنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک3 شهریور1 یا 2 شهریورسنتر غرب
صادقیه
آکادمیک10 شهریور8 یا 9 شهریورسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک10 شهریور8 یا 9 شهریورسنتر مرکز
انقلاب
آکادمیک17 شهریور15 یا 16 شهریور سنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک17 شهریور15 یا 16 شهریور سنتر غرب
صادقیه
آکادمیک24 شهریور 22 یا 23 شهریور سنتر شمال
پل رومی
آکادمیک24 شهریور 22 یا 23 شهریور سنتر مرکز
انقلاب
آکادمیک31 شهریور 29 یا 30 شهریور سنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک31 شهریور 29 یا 30 شهریور سنتر غرب
صادقیه

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک (Mock) آکادمیک کاملاً شبیه آزمون اصلی است. آزمون ماک آیلتس یا همان آزمون آزمایشی یا شبیه‌سازی شده آیلتس، آزمونی دقیقا شبیه شرایط آزمون آیلتس و با سؤالات استاندارد و Unseen شامل چهار بخش Listening/Reading/Writing/Speaking است و به صورت حضوری برگزار می‌شود.

تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال در چیست؟

آزمون آکادمیک و جنرال آیلتس از نظر فرمت یکسان هستند و موارد آزمونی یکی است اما از نظر محتوای آزمونی در بخش نوشتاری (Writing) و خواندن (Reading) با یکدیگر تفاوت دارند. هر دو آزمون آکادمیک و جنرال چهار مهارت اصلی را می‌سنجد و حتی در مهارت های Listening و Speaking هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. همینطور در بخش مهارت‌های Writing و Reading نیز فرمت یکی است و در هر دو آزمون دارای دو بخش هستند و در بخش Reading در هر دو آزمون فرد بایدبه 40 سوال پاسخ دهد.

داوطلبان شرکت در آیلتس آکادمیک، حین تحصیل در دانشگاه باید بتوانند متن‌های آکادمیک،درسی و علمی را به خوبی درک کنند به همین دلیل در آزمون آیلتس آکادمیک در بخش Reading متن‌ها علمی است. در بخش Writing موضوعات داده شده در هر دو تسک 1 و 2 نیز مرتبط با موضوعات آکادمیک و علمی بوده تا سطح داوطلب در حوزه نوشتاری آکادمیک مشخص شود.

اما در خصوص آزمون آیلتس جنرال محتوای بخش Reading بیشتر حول موضوعات عمومی مانند تبلیغات، راهنمایی، مسائل روزمره و… است و در بخش Writing آزمون جنرال تسک 1 شامل نوشتن یک نامه و در تسک دوم دقیقا همانند تسک دو بخش نوشتاری آزمون آکادمیک است.

چرا باید در آزمون ماک آیلتس آکادمیک  سفیر شرکت کنم؟

آزمون ماک آیلتس آکادمیک به داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون بین المللی را دارند کمک می‌کند تا خود را در شرایط واقعی آزمون آیلتس قرار دهند و توانایی‌های خود در پاسخ‌دهی به سوالات و مدیریت زمان را بسنجند. این امتحان کاملا شبیه امتحان اصلی در شرایط یکسان با سوالات استاندارد و دیده نشده است تا داوطلبان بتوانند قبل از پرداخت هزینه آزمون اصلی آمادگی خود را محک بزنند و با علم بر نقاط ضعف و قوت‌شان در روز آزمون، در سنتر برگزاری آماده شوند.

آزمون آکادمیک آیلتس تمامی مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتاری و مکالمه شما را در چهار قسمت جداگانه می‌سنجد. همچنین دقیقا همانند آزمون اصلی بخش‌های مختلف آزمون كتبی شامل سنجش مهارت شنیداری، خواندن و نوشتاری همگی دریك روز برگزار خواهد شد و آزمون شفاهی در روزی مجزا برگزار خواهد گردید.

ویژگی های آزمون ماک آکادمیک سفیر:

  • آزمون‌های آزمایشی بر اساس تقویم سالانه و هر ماه 4 الی 5 بار برگزار می‌گردد و نتایج به صورت کارنامه استاندارد و تحلیلی، تنها دو روز پس از تاریخ آزمون به زبان آموزان ارائه می‌گردد. داوطلبان قادر خواهند بود تا با یک برنامه ریزی دقیق و منسجم خود را برای شرکت درآزمون اصلی آماده نمایند.
  • امتحان ماک سفیر در چهار منطقه در شمال تهران (پل رومی)، غرب تهران (صادقیه)، شرق تهران (تهرانپارس) و مرکز تهران (انقلاب) برگزار می‌شود و داوطلبان شرکت در ماک آکادمیک قادر خواهند بود تا نزدیکترین مرکز برگزاری آزمون را به نسبت محل زندگی‌شان انتخاب نمایند.
  • هزینه شرکت در آزمون ماک آکادمیک به نسبت آزمون اصلی بسیار مقرون به صرفه است. هزینه شرکت در آزمون در نیمه دوم سال 1400 با کارنامه استاندارد 290.000 تومان و با کارنامه تحلیلی 390.000 تومان است.
  • سطح سختی و نمره‌دهی استاندارد از دیگر ویژگی های آزمون ماک آیلتس آکادمیک سفیر است که درک صحیحی از نمره داوطلب در آزمون اصلی به وی خواهد داد.

کلام آخر:

با شرکت در آزمون ماک آیلتس آکادمیک سفیر و استفاده از کارنامه تحلیلی و با شناخت دقیق نقاط ضعف خود و تقویت آنها می‌توانید در اولین تلاش به نمره مورد نظرتان در ازمون آیلتس برسید.‌

بستن
مقایسه