آزمون ماک آکادمیک

جهت ثبت‌نام آزمون ماک آیلتس آکادمیک، تاریخ و سنتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی کلمه “ثبت‌‌نام” کلیک کنید. پس از آن، زمان آزمون شفاهی و نوع کارنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده و مراحل ثبت‌نام را تکمیل نمایید.
توجه کنید که آزمون‌هایی که با رنگ نارنجی در جدول مشخص شده‌اند، در حال تکمیل ظرفیت بوده و ظرفیت آن‌ها محدود است‌.

ماک آیلتس آکادمیک نیم‌سال دوم 1402

نوع آزمون ماکتاریخ آزمون کتبیتاریخ آزمون شفاهیمحل آزمون
آکادمیک

20 – 23 – 27 – 30 آذر ماه – 3 – 4 – 7 – 10 – 11 – 14 – 17 – 18 – 21 – 24 – 25 – 28 دی

آنلاین
آکادمیک24 آذر22 یا 25 آذر یا آنلاینسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک30 آذر28 یا 29 آذر یا آنلاینسنتر غرب
صادقیه
آکادمیک7 دی5 یا 6 دی یا آنلاینسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک15 دی 16 یا 17 دی یا آنلاینسنتر شرق
فرجام
آکادمیک15 دی 16 یا 17 دی یا آنلاینسنتر غرب
صادقیه
آکادمیک21 دی 19 یا 20 دی یا آنلاینسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک21 دی 19 یا 20 دی یا آنلاینسنتر مرکز
انقلاب
آکادمیک28 دی26 یا 27 دی یا آنلاینسنتر شرق
فرجام
آکادمیک28 دی26 یا 27 دی یا آنلاینسنتر غرب
صادقیه
آکادمیک6 بهمن 7 یا 8 بهمن یا آنلاین سنتر شمال
پل رومی
آکادمیک12 بهمن 10 یا 11 بهمن یا آنلاینسنتر غرب
صادقیه
آکادمیک20 بهمن17 یا 18 بهمن یا آنلاینسنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک20 بهمن17 یا 18 بهمن یا آنلاینسنتر غرب
صادقیه
آکادمیک26 بهمن24 یا 25 بهمن یا آنلاینسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک26 بهمن24 یا 25 بهمن یا آنلاینسنتر مرکز
انقلاب
آکادمیک3 اسفند1 یا 2 اسفند یا آنلاینسنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک10 اسفند8 یا 9 اسفند یا آنلاینسنتر شمال
پل رومی
آکادمیک10 اسفند8 یا 9 اسفند یا آنلاینسنتر مرکز
انقلاب
آکادمیک18 اسفند19 یا 20 اسفند یا آنلاینسنتر شرق
تهرانپارس
آکادمیک18 اسفند19 یا 20 اسفند یا آنلاینسنتر غرب
صادقیه
آکادمیک24 اسفند22 یا 23 اسفند یا آنلاینسنتر شمال
پل رومی

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک (Mock) آکادمیک کاملاً شبیه آزمون اصلی است. آزمون ماک آیلتس یا همان آزمون آزمایشی یا شبیه‌سازی شده آیلتس، آزمونی دقیقا شبیه شرایط آزمون آیلتس و با سؤالات استاندارد و Unseen شامل چهار بخش Listening/Reading/Writing/Speaking است و به صورت حضوری برگزار می‌شود.

تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال در چیست؟

آزمون آکادمیک و جنرال آیلتس از نظر فرمت یکسان هستند و موارد آزمونی یکی است اما از نظر محتوای آزمونی در بخش نوشتاری (Writing) و خواندن (Reading) با یکدیگر تفاوت دارند. هر دو آزمون آکادمیک و جنرال چهار مهارت اصلی را می‌سنجد و حتی در مهارت های Listening و Speaking هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. همینطور در بخش مهارت‌های Writing و Reading نیز فرمت یکی است و در هر دو آزمون دارای دو بخش هستند و در بخش Reading در هر دو آزمون فرد بایدبه 40 سوال پاسخ دهد.

داوطلبان شرکت در آیلتس آکادمیک، حین تحصیل در دانشگاه باید بتوانند متن‌های آکادمیک،درسی و علمی را به خوبی درک کنند به همین دلیل در آزمون آیلتس آکادمیک در بخش Reading متن‌ها علمی است. در بخش Writing موضوعات داده شده در هر دو تسک 1 و 2 نیز مرتبط با موضوعات آکادمیک و علمی بوده تا سطح داوطلب در حوزه نوشتاری آکادمیک مشخص شود.

اما در خصوص آزمون آیلتس جنرال محتوای بخش Reading بیشتر حول موضوعات عمومی مانند تبلیغات، راهنمایی، مسائل روزمره و… است و در بخش Writing آزمون جنرال تسک 1 شامل نوشتن یک نامه و در تسک دوم دقیقا همانند تسک دو بخش نوشتاری آزمون آکادمیک است.

چرا باید در آزمون ماک آیلتس آکادمیک  سفیر شرکت کنم؟

آزمون ماک آیلتس آکادمیک به داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون بین المللی را دارند کمک می‌کند تا خود را در شرایط واقعی آزمون آیلتس قرار دهند و توانایی‌های خود در پاسخ‌دهی به سوالات و مدیریت زمان را بسنجند. این امتحان کاملا شبیه امتحان اصلی در شرایط یکسان با سوالات استاندارد و دیده نشده است تا داوطلبان بتوانند قبل از پرداخت هزینه آزمون اصلی آمادگی خود را محک بزنند و با علم بر نقاط ضعف و قوت‌شان در روز آزمون، در سنتر برگزاری آماده شوند.

آزمون آکادمیک آیلتس تمامی مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتاری و مکالمه شما را در چهار قسمت جداگانه می‌سنجد. همچنین دقیقا همانند آزمون اصلی بخش‌های مختلف آزمون كتبی شامل سنجش مهارت شنیداری، خواندن و نوشتاری همگی دریك روز برگزار خواهد شد و آزمون شفاهی در روزی مجزا برگزار خواهد گردید.

ویژگی های آزمون ماک آکادمیک سفیر:

  • آزمون‌های آزمایشی بر اساس تقویم سالانه و هر ماه 4 الی 5 بار برگزار می‌گردد و نتایج به صورت کارنامه استاندارد و تحلیلی، تنها دو روز پس از تاریخ آزمون به زبان آموزان ارائه می‌گردد. داوطلبان قادر خواهند بود تا با یک برنامه ریزی دقیق و منسجم خود را برای شرکت درآزمون اصلی آماده نمایند.
  • امتحان ماک سفیر در چهار منطقه در شمال تهران (پل رومی)، غرب تهران (صادقیه)، شرق تهران (تهرانپارس) و مرکز تهران (انقلاب) برگزار می‌شود و داوطلبان شرکت در ماک آکادمیک قادر خواهند بود تا نزدیکترین مرکز برگزاری آزمون را به نسبت محل زندگی‌شان انتخاب نمایند.
  • هزینه شرکت در آزمون ماک آکادمیک به نسبت آزمون اصلی بسیار مقرون به صرفه است. هزینه شرکت در آزمون در نیمه دوم سال 1401 با کارنامه استاندارد 400.000 تومان و با کارنامه تحلیلی 500.000 تومان است.هزینه شرکت در آزمون در نیمه دوم سال 1402 با کارنامه استاندارد 500.000 تومان و با کارنامه تحلیلی 600.000 تومان است.
  • سطح سختی و نمره‌دهی استاندارد از دیگر ویژگی های آزمون ماک آیلتس آکادمیک سفیر است که درک صحیحی از نمره داوطلب در آزمون اصلی به وی خواهد داد.

کلام آخر:

با شرکت در آزمون ماک آیلتس آکادمیک سفیر و استفاده از کارنامه تحلیلی و با شناخت دقیق نقاط ضعف خود و تقویت آنها می‌توانید در اولین تلاش به نمره مورد نظرتان در ازمون آیلتس برسید.‌

بستن
مقایسه