نحوه گرفتن نمره 7 در آیلتس

نمره 7 در آزمون آیلتس – مدت زمان لازم برای گرفتن نمره 7 در ielts

اگر شما قصد مهاجرت شغلی یا تحصیلی به یک کشور زبان انگلیسی را دارید، گرفتن نمره قبولی در آزمون آیلتس بسیار مهم و حیاتی است. کسب نمره 7 در آزمون آیلتس، نیاز و آرزوی هر مهاجر است. اگر می‌خواهید بدانید گرفتن آیلتس 7 چقدر زمان بر است؛ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با مدت زمان لازم برای گرفتن نمره 7 آیلتس آشنا شوید و بتوانید با برنامه ریزی عالی و دقیق، مهارت‌های خودتان را برای کسب نمره 7 آیلتس تقویت کنید.

آیلتس 7 چیست؟

همان‌‌‌طور که می‌دانید آزمون آیلتس برای ارزیابی کردن چهار مهارت Speaking، Listening، Reading و Writing زبان انگلیسی شما است. اگر نمره آزمون آیلتس شما 7 باشد، می‌توانید برای ورود به دانشگاه‌ها و ادامه‌ی تحصیل و یافتن شغل به کشورهای انگلیسی زبان درخواست دهید. نمره هر یک از چهار مهارت زبان انگلیسی شما جداگانه محاسبه می‌شود که میانگین نمرات شما در این چهار مهارت باید 7 شود.
آیلتس 7 یعنی شما توانایی درک کردن و ترجمه کردن متن‌های سنگین و پیچیده و همچنین صحبت کردن‌های طولانی با واژگان و گرامر درست را دارید. برای کسب این نمره باید در تمرین زبان انگلیسی استمرار داشته باشید و صبور باشید. برای دریافت نتیجه بهتر می‌توانید در دوره‌های آموزشی و آزمون‌های ماک آیلتس سفیر شرکت کنید.

نمره 7 در ielts

کاربرد آیلتس 7

اگر قصد ادامه تحصیل و پیدا کردن کار در کشور مقصد انگلیسی زبان را دارید، باید نمره قابل قبول مانند نمره 7 را در آزمون به‌دست آورید. این نمره برای پذیرش اخذ اقامت کشورهای انگلیسی زبان مهم و بسیار ضروری است. شما با کسب آیلتس 7 می‌توانید درک کافی از متون درسی و پیچیده را داشته باشید و همچنین توانایی استفاده از گرامر درست و واژگان صحیح در نوشتار و گفتار را خواهید داشت. اگر شما آیلتس 7 بگیرید، گزینه‌های بیشتری برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی سر راه‌تان خواهد بود و همچنین آیلتس 7 برای دریافت گواهینامه در آموزش بین المللی و صنعت گردشگری نیز کاربرد دارد.

تاثیر سطح زبان در رسیدن به آیلتس ۷

اگر سطح زبان انگلیسی شما مبتدی (Beginner) است و فکر می‌کنید آیلتس 7 برای شما محال است، کاملا اشتباه فکر می‌کنید. همه متقاضیانی که آیلتس ۷ را کسب کردند، روزی از پله صفر و مبتدی بودن شروع به یادگیری و شرکت در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی کردند. در واقع چندین سال طول کشید تا آن‌ها با مرور کردن منابع و کتاب‌های مختلف و شرکت در آزمون ماک آیلتس سفیر، موفق به کسب آیلتس ۷ شدند. شما فارغ از سطح زبان انگلیسی، خودتان می‌توانید با تلاش و شرکت در دور‌ه‌های آموزشی، خود را برای گرفتن آیلتس ۷ آماده و تقویت کنید.

دلایل عدم کسب نمره ۷ آیلتس

شاید باورکردنی نیست که خیلی از داوطلبان آزمون آیلتس موفق به کسب آیلتس ۷  یا حتی نمره قبولی نشده‌اند. چه دلیلی دارد؟ دلیل آن واضح و روشن است؛ زیرا گرفتن آیلتس ۷ نیاز به تلاش و منابع به‌روز دارد و شما می‌توانید در آزمون‌های آزمایشی شبیه‌سازی شده به آزمون آیلتس شرکت کنید. آزمون ماک بسیار شبیه به آزمون آیلتس است و می‌توانید خودتان را محک بزنید.
بسیاری از داوطلبان بین نمره‌ی 6 و 6.5 متوقف می‌شوند اما برای عبور از این مرحله بهتر است در کنار اساتید باتجربه آموزش ببینید و خودتان را تقویت کنید. یکی از دلایل عدم قبولی آیلتس ۷ می‌تواند سرعت پایین داوطلبان در آزمون آیلتس باشد. به‌طور مثال داوطلبان برای شنیدن فایل صوتی در آزمون لیسنینگ زمان کم می‌آورند و دلیل آن را سرعت بالای فایل صوتی می‌دانند.

عدم کسب آیلتس ۷ به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

 • عدم شناخت صحیح روی نقاط ضعف در چهار مهارت زبان انگلیسی
 • استفاده از منابع گوناگون و متعدد
 • حساس و منفی گرا بودن روی انتقاد اساتید
 • بهانه برای نداشتن وقت لازم کافی
 • عدم شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس ماک سفیر
 • تمرکز بر روی اطلاعات نادرست و منابع کم اهمیت
 • کوتاهی و عدم سرمایه گذاری برای گرفتن استاد

نحوه گرفتن نمره 7 در ielts

مهارت ‌های لازم برای کسب نمره 7 در IELTS

شما می‌توانید با مهارت‌های زیر، آمادگی لازم را برای رسیدن به آیلتس ۷ را در خودتان تقویت کنید.

 •  ابتدا هدف خودتان را به‌شکل دقیق و واضح مشخص کنید.
 • با توجه به سطح زبان انگلیسی خودتان در دوره‌‌های آموزشی شرکت کنید.

بعد از رسیدن به سطح مطلوب برای شناسایی نقاط ضعف خودتان در هر یک از آن 4 مهارت می‌توانید در آزمون آزمایشی شبیه‌سازی‌شده‌ی آیلتس شرکت کنید. پیشنهاد ما به شما آزمون ماک آیلتس سفیر است که از نظر مدت زمان آزمون، نوع سوالات شبیه‌ترین به آزمون اصلی آیلتس است. بعد از شناسایی نقاط ضعف خودتان با شرکت در کارگاه آیلتس، مهارت‌هایتان را تقویت کنید.

چگونگی کسب نمره 7 در آیلتس

اگر می‌خواهید آیلتس ۷ را بگیرید، اولین مورد به خود شما برمی‌گردد که چه مقدار برای یادگیری و گرفتن نمره 7 مصمم و پرتلاش هستید و همین موضوع روی زمان یادگیری شما تاثیرگذار است. اگر در خارج از کلاس‌های آموزشی وقت می‌گذارید و تمرین‌های زیادی را انجام می‌دهید، در زمان کم به مهارت‌های ضروری زبان انگلیسی می‌رسید.
اگر سطح زبان انگلیسی شما متوسط است، با شرکت در دوره‌های آموزشی می‌توانید چهار مهارت خود را ارتقا دهید و به سطح مطلوبی در زبان انگلیسی برسید. کسب آیلتس ۷ اعتبار زیادی دارد و برای رسیدن به آن در آزمون‌های آزمایشی مانند آزمون ماک آیلتس سفیر شرکت کنید. برای کسب آیلتس ۷ روی 4 مهارت گفتار، نوشتار، شنیدار و خواندن خود کار کنید و همچنین می‌توانید در دور‌های آموزشی سفیر شرکت کنید.

مدت زمان لازم برای گرفتن نمره 7 در ielts

زمان یادگیری و کسب آیلتس ۷ کاملا بستگی به خودتان دارد که در چه سطح و مهارتی هستید و چه مقدار زمان در طول روز برای زبان انگلیسی صرف و تمرین می‌کنید. اگر با انگیزه و مصمم باشید، در مدت زمان کوتاه‌تری می‌توانید آیلتس ۷ بگیرید. اگر انگیزه کمتری دارید، زمان بیشتری برای رسیدن به نمره 7 آیلتس خواهید داشت.
اگر در سطح مبتدی هستید، نیاز به گذارندن بیشتر از 40 ساعت دوره آموزشی سفیر را دارید تا بتوانید 4 مهارت خود را ارتقا دهید.
اگر در سطح متوسط هستید، از 20 ساعت تا 40 ساعت نیاز به گذراندن دوره آموزشی سفیر را دارید تا نقط ضعف خود را شناسایی کنید و با تمرکز روی آن‌ها سعی در برطرف کردن آن داشته باشید.
اگر در سطح پیشرفته هستید اما با آیلتس ۷ فاصله کمی دارید، شما نیاز به گذراندن یک دوره کوتاه 10 ساعته دارید که نکات کلیدی را فرا بگیرید. با شرکت در آزمون ماک آیلتس سفیر می‌توانید خودتان را محک بزنید و در 4 مهارت زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید. با شرکت در کارگاه‌های uniskills سفیر و آزمون ماک آیلتس آنلاین می‌توانید خدمات تصحیح برای رسیدن به آیلتس ۷ را دریافت کنید.

گرفتن نمره 7 در ielts

چه تعداد تست باید برای آیلتس ۷ بزنید؟

شما برای کسب نمره آیلتس 7 خوب است بدانید به چند تست صحیح نیاز دارید؟

 • برای گرفتن نمره 7 الی 7.5 در لیسنینگ آیلتس، از 40 عدد سوال باید بین 30 تا 32 سوال را درست پاسخ دهید.
 • برای کسب نمره 7 تا 7.5 در ریدینگ آیلتس نیاز است که از 40 سوال بین 30 تا 33 سوال را به‌شکل صحیح پاسخ دهید.
 • برای دریافت نمره 7 رایتینگ به هر دو سوال به‌صورت کامل و درست پاسخ دهید و از واژگان با سطح بالا استفاده کنید.
 • برای به‌دست آوردن نمره 7 در اسپیکینگ آیلتس، لازم است طولانی و روان صحبت کنید و بتوانید از واژگان پیچیده به شکل درست بهره ببرید. همچنین درصحبت کردن به تلفظ و Intonation تسلط داشته باشید.

جمع‌ بندی

رسیدن به نمره 7 آیلتس کمک می‌کند شما بتوانید گزینه‌های بیشتری را برای مهاجرت کاری و تحصیلی بررسی کنید. حتی اگر در ابتدای یادگیری زبان هستید هم با صرف وقت و انرژی کافی می‌توانید به آیلتس 7 برسید. در این مقاله راهکارهایی برای رسیدن به نمره 7 آزمون آیلتس پیشنهاد شد که یکی از مهم‌ترین‌ آن‌ها شرکت در دوره‌های آموزشی و همچنین پیدا کردن نقاط ضعف و قوت با شرکت در آزمون ماک آیلتس سفیر بود. همچنین شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی در مورد شرکت در دوره‌های آموزشی و آزمون ماک آیلتس با کارشناسان ما در آموزشگاه زبان سفیر تماس بگیرید.

 • تیم محتوای آیلتس
 • خرداد 13, 1403
 • 156 بازدید

یک دیدگاه برای “نمره 7 در آزمون آیلتس – مدت زمان لازم برای گرفتن نمره 7 در ielts”

 1. نقاط قوت
  • کامل و به روز

  مطلب بسیار مفیدی بود! من چند ماهی است که برای آزمون آیلتس آماده می‌شوم و نکات شما درباره چگونگی دستیابی به نمره 7 بسیار الهام‌بخش و کاربردی بود. به خصوص روش‌های پیشنهادی برای بهبود مهارت‌های شنیداری و نوشتاری خیلی کمک‌کننده بودند. همچنین، نکاتی که درباره مدیریت زمان در طول آزمون مطرح کردید، بسیار حائز اهمیت هستند.

  اگر ممکن است، لطفاً بیشتر درباره منابع مطالعه معتبر و همچنین تکنیک‌های خاص برای بخش مکالمه توضیح دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!