آزمون ماک آیلتس چیست

آزمون mock چیست؟ بهترین آزمون ماک آیلتس

مدرک آیلتس (IELTS) به‌عنوان یکی از معتبرترین مدرک‌های زبان در جهان شناخته می‌شود. این آزمون، برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی غیر انگلیسی‌زبانان به کار گرفته می‌شود و داوطلبین برای اثبات مهارت‌های زبانی‌شان در حوزه‌های مختلف و مهاجرت، از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل آزمون ماک آیلتس از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است که آمادگی کامل داشته باشید. آزمون ماک که در واقع کپی دقیقی از امتحان اصلی آیلتس است باعث می‌شود که شما برای آزمون اصلی آماده شوید و مهارت‌های خود را تقویت کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا با ویژگی‌ها و ساختار آزمون mock آشنا شویم و فواید شرکت در آزمون ماک را بررسی کنیم. 

آزمون ماک چیست؟ آزمون ماک آیلتس یک آزمون تمرینی است که دقیقا بر اساس امتحان اصلی آیلتس طراحی شده است. ماک آیلتس باعث می‌شود که شما تجربه‌ای مشابه آیلتس داشته باشید و برای امتحان واقعی آماده شوید. هدف از آزمون ماک در واقع آشنایی شرکت کنندگان با ساختار آزمون، زمان برگزاری آزمون و نوع سوالات مطرح شده است. این مسئله به شما کمک می‌کند که استرس‌تان را مدیریت کنید، همچنین باعث تقویت زبان شما می‌شود. در این صورت می‌توانید راهکارهای موثری در نظر بگیرید تا در آزمون آیلتس اصلی نمره دلخواه‌تان را کسب کنید. برای مثال، اگر هدف شما کسب نمره ۷ آیلتس است، آزمون ماک می‌تواند به شما در شناسایی نقاط ضعف و قوت‌تان کمک کند.

انواع آزمون ماک آیلتس

ماک آیلتس انواع متفاوتی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

آزمون ماک جنرال

ویژگی‌ها و ساختار ماک جنرال مشابه ماک آکادمیک است و مناسب کسانی است که قصد استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره دارند. همچنین ماک جنرال برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دبیرستان‌ها و برنامه‌های آموزش حرفه‌ای دارند، مناسب است. سوالات ماک جنرال ترکیبی از موقعیت‌های زندگی روزمره و کاری است و این اجازه را به شرکت‌کنندگان می‌دهد که توانایی‌های زبانی‌شان را در صحنه زندگی روزمره ارزیابی کنند.

آزمون ماک آکادمیک آیلتس

ماک آکادمیک مناسب افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند یا برای دریافت پوزیشن‌های کاری بالاتر اقدام می‌کنند. سوالات ماک آکادمیک در 4 بخش ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ است و محتوای آن دقیقا شبیه آزمون آکادمیک اصلی برنامه‌ریزی شده است.

آزمون ماک لایف اسکیلز آیلتس

مخاطب هدف این آزمون کسانی هستند که قصد گرفتن ویزای انگلستان و اقامت در این کشور دارند. این آزمون مناسب کسانی است که انگلیسی را در زبان روزمره صحبت می‌کنند. ماک لایف اسکیلز در دو سطح basic و intermediate برگزار می‌شود و تنها دو بخش رایتینگ و لیسنینگ دارد.
سوالات ریدینگ ماک لایف اسکیلز شامل متون مربوط به زندگی روزمره است و نسبت به ریدینگ آکادمیک آسان‌تر است. بخش رایتینگ آزمون لایف اسکیلز شامل نامه‌نگاری و پر کردن فرم است.

ماک ایلتس

ساختار آزمون ماک آیلتس

زمان پاسخ دادن به سوالات، تعداد و ترتیب سوالات و نحوه نمره دادن به سوالات ماک مشابه آزمون اصلی است. و 4 مهارت زیر را شامل می‌شود:

بخش لیسنینگ

در این بخش شرکت‌کنندگان سوالات شنیداری را از طریق هدفون می‌شنوند و به آن‌ها پاسخ می‌دهند و مهارت‌های شنیداری خود را ارزیابی می‌کنند.

بخش ریدینگ

این بخش برای داوطلبین ماک آکادمیک و لایف اسکیلز متفاوت است. در نوع آکادمیک شرکت‌کنندگان باید به متون نخصصی‌تری نسبت به سوالات ماک لایف اسکیلز پاسخ بدهند. سوالات ریدینگ ماک لایف اسکیلز بیشتر مربوط به زندگی روزمره و مسائل عمومی است.

بخش رایتینگ

در بخش رایتینگ شرکت‌کنندگان ماک جنرال باید 2 مقاله و گزارش بنویسند و شرکت‌کنندگان ماک لایف اسکیلز مهارت‌شان را در زمینه نامه‌نگاری و پر کردن فرم ارزیابی می‌کنند.

بخش اسپیکینگ

در بخش اسپیکینگ، شرکت‌کننده‌ها با امتحان گیرنده به صورت رو در رو صحبت می‌کنند و عقاید و نظرات خود را به صورت شفاهی اعلام می‌کنند. به این صورت امتحان گیرنده مهارت آنها را در زمینه روان و سلیس صحبت کردن ارزیابی می‌کند.

ویژگی های آزمون ماک آیلتس

ماک آیلتس به صورتی برنامه‌ریزی شده است که ویژگی‌های آزمون اصلی را از نظر معیارهای مختلف داشته باشد؛

 • زمان‌بندی: زمان‌بندی آزمون ماک آیلتس دقیقا مشابه آزمون اصلی است و شرکت‌کننده باید دقیقا در زمان مشخص شده جواب‌ها را تحویل دهد.
 • یونیک بودن محتوا: ساختار و سطح سختی یا آسان بودن سوالات دقیقا مشابه آزمون آیلتس اصلی است.
 • دریافت فیدبک: شرکت کننده بعد از هر امتحان ماک آیلتس فیدبک‌ها و نظرات امتحان گیرنده‌ها را دریافت می‌کند و نقاط قوت و ضعف خودش را شناسایی می‌کند.

مزایای شرکت در آزمون ماک

شرکت در آزمون ماک کمک می‌کند که:

 • شما با ساختار آزمون آیلتس آشنا شوید؛
 • انواع فرمت‌های تست آیلتس را بشناسید؛
 • اضطراب و استرس شما کم می‌شود؛
 • شرایط امتحان را درک می‌کنید؛
 • نقاط قوت و ضعف خود را می‌شناسید؛
 • و مهارت‌هایی را که لازم است روی آنها بیشتر تمرین کنید، مشخص می‌کنید؛
 • می‌توانید استراتژی مناسب بچینید تا در آزمون آیلتس اصلی نمره مناسب کسب کنید؛
 • با نحوه مدیریت زمان آشنا می‌شوید؛
 • اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می‌کند؛
 • و در گذر زمان باعث تقویت مهارت‌های شما می‌شود.

چرا باید آزمون ماک MOCK بدهیم؟

با توجه به این که هزینه آزمون آیلتس زیاد است و گاهی اوقات شما باید برای شرکت در امتحان آیلتس کاغذی به خارج از کشور سفر کنید و اینکه عدم کسب نمره موردنظر می‌تواند جبران ناپذیر باشد، شرکت در ماک آیلتس به نظر می‌رسد که منطقی و پر اهمیت باشد. علاوه بر موارد گفته شده، شما با شرکت در آزمون ماک از نظر ذهنی و روانی آماده امتحان اصلی می‌شوید، فرصت صحبت کردن با امتحان گیرنده‌های واقعی را پیدا می‌کنید و امکان دریافت بازخوردهای آن‌ها را دارید.

ماک ایلتس چیست

زمان مناسب آزمون ماک MOCK

زمانی را برای شرکت در آزمون ماک انتخاب کنید که بتوانید کاملا به آن پایبند باشید، با در نظر گرفتن شرایط امتحان اصلی اقدام به انتخاب زمان ماک کنید و خستگی و سطح انرژی‌تان را در انتخاب زمان ماک در نظر بگیرید.

جواب آزمون ماک MOCK

در این آزمون مثل آزمون اصلی آیلتس، نمرات داوطلبان در هر بخش مشخص می‌شود و کمک می‌کند که شرکت‌کنندگان قبل از مواجه شدن با آزمون اصلی، سطح نمرات خود را در هر مهارت ارزیابی کنند و با نقاط ضعف و قوت‌شان آشنا شوند. شما با شرکت در آزمون ماک آیلتس بعد از چند روز می‌توانید جواب آزمون را به همراه بازخوردهای امتحان گیرنده دریافت کنید.

نحوه برگزاری آزمون ماک چگونه است؟

اگر قصد شرکت در امتحان ماک سفیر را داشته باشید این فرصت برای شما فراهم می‌شود که امکان برنامه‌ریزی بلند مدت برای شرکت در امتحان داشته باشید. در این صورت می‌توانید طبق تقویم سالانه آموزشگاه سفیر برای ثبت‌نام اقدام کنید. کلیه مراحل ثبت‌نام به صورت آنلاین و از طریق سایت سفیرمال انجام می‌شود.

دقت آزمون ماک چقدر است؟

آزمون ماک دقیقا به شیوه آیلتس اصلی برگزار می‌شود و جدیت، دقت و سخت‌گیری‌های آزمون اصلی را دارد. این مسئله باعث آشنایی بیشتر داوطلبین با شرایط آزمون می‌شود و تجربه جدیدی کسب می‌کنند تا برای آزمون اصلی آماده شوند.

چه کسانی باید در آزمون ماک آیلتس شرکت کنند؟

کسانی که در اول راه آمادگی برای آیلتس هستند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر یا در پوزیشن‌های کاری بالاتر در کشورهای انگلیسی زبان دارند، می‌توانند در آزمون ماک شرکت کنند. داوطلبین با شرکت در آزمون ماک می‌توانند توانایی‌های خود را محک بزنند و در وقت و زمان‌شان صرفه‌جویی کنند.

ازمون ایلتس ازمایشی

جمع‌ بندی

گرفتن مدرک بین المللی آیلتس نشان دهنده توانایی و مهارت کافی شما برای شرکت در کلاس‌های آکادمیک دانشگاهی است و توانایی زبانی شما از طریق نمره‌ای که در امتحان آیلتس کسب می‌کنید سنجیده می‌شود. آزمون آزمایشی آیلتس یا ماک به شما این امکان را می‌دهد که راحت‌تر، سریع‌تر و با هزینه کمتری به نمره مورد نظر خود برسید. علاوه بر این، از لحاظ دهنی و روحی کاملا با شرایط آزمون اصلی آشنا می‌شوید و فرصتی برای ارتقای سطح زبان‌تان است.
مهاجرت به کشوری دیگر یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و مهم خارجی فرصتی برای کسب تجربه‌های جدید است که اولین قدم برای دست‌یابی به آن‌ها می‌تواند شرکت در آزمون ماک آیلتس باشد. تیم آیلتس سفیر در کنار شما است تا رویای کشف‌های جدید شما به واقعیت بپیوندد.

 • تیم محتوای آیلتس
 • خرداد 20, 1403
 • 60 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!